Мъск заведе дело срещу Сам Алтман и Open AI

Мъск заведе дело срещу Сам Алтман и Open AI

Илон Мъск съди разработчика на ChatGPT OpenAI и неговия главен изпълнителен директор Сам Олтман, като ги обвинява, че са изоставили първоначалната мисия на компанията да разработва изкуствен интелект в полза на човечеството, а не за печалба, предаде "Ройтерс".

Искът е бил подаден късно снощи в Сан Франциско от адвокатите на Мъск. В него се посочва, че Олтман и съоснователят на OpenAI Грег Брокман първоначално са се обърнали към Мъск с молба да направят компания с нестопанска цел и отворен код. Фокусирането на подкрепяната от Microsoft компания върху печеленето на пари обаче е нарушило тази уговорка, твърдят адвокатите на Мъск в съдебния иск. Те добавят, че компанията е запазила дизайна на GPT-4, най-усъвършенствания си модел на изкуствен интелект, в "пълна тайна".

Мъск бе съосновател на OpenAI през 2015 г., но през 2018 г. се оттегли от борда на директорите на компанията.

Миналата година Сам Алтман беше внезапно уволнен от борда на OpenAI, като и до ден днешен не е съвсем ясно какво предизвика отстраняването му. Три дни по-късно той се върна начело на компаният

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Няма решение на Европейския съд по жалба срещу приемането на България в еврозоната
На днешната дата, 6 декември. Никулден
Парадоксът на успеха – защо постигането на вашите целите няма да ви направи щастливи
Борисов: Да следваме примера на Тръмп, не трябва да наливаме вода с руските активи в мелницата на войнолюбците
Бундестагът прие закона за връщане на наборната военна служба в Германия
Колонката на Ричард Брансън: Най-важните уроци от моите 50 години в бизнеса
СЗО: Обработеното месо е канцерогенно
На фокус следващите седем дни: Фед, ще си струва ли чакането?