Microsoft учи роботи да анализират хората и спомените си

Microsoft учи роботи да анализират хората и спомените си

Хората имат способността да предсказват човешкото поведение, особено груповото. Изкуственият интелект обаче все още изпитва трудности, когато се наложи да изпълнява нещо повече от контролиран разговор с един човек, пише Engadget. 

Точно този аспект от функционалността на роботите е във фокуса на проекта на Microsoft Situated Interaction ("взаимодействие в ситуация"). Изследователите на технологичния гигант са разработили роботи, оборудвани със сензори, които могат не само да разпознават различни хора, но и да установят техните цели и роли в групата. Личните асистенти могат да разберат кой говори близо до тях и да отвърнат вежливо, а роботи портиери могат да повикат асансьора, виждайки група от хора, която се е насочила към него. 

Някои роботи имат подобна на човешката способност да търсят информация в спомените си и да правят заключения, основани на нея. Освен че знаят графика ни, те могат да доловят присъствието ни и да направят предвиждане, базирано на навиците ни, пише Фокус. Един от роботите дори може да направи заключение, че отиваме при него, тъй като сме попитали някое компютърно устройство за упътване и той се е свързал с него.

Засега умните машини са само в лабораториите и едва ли скоро ще станем свидетели на производството им, но тези технологии могат да допринесат за създаването на устройства, комуникиращи по-ефективно с потребителите. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 6 октомври. Имен ден празнуват Тома, Томислав и Томислава
“Дарвин? Какъв Дарвин?”: 5 правила, които ще ви помогнат да се развивате по-бързо от другите 
Шефът на "Фолксваген": На китайските производители на автомобили трябва да се позволи да избегнат митата, като инвестират в ЕС
Първият нов подход за лечение на шизофрения от десетилетия насам получи одобрение от FDA
S&P Global Ratings повиши кредитния рейтинг на Сърбия от "BB+" на "BBB-"
5 техники за израстване на екипния дух
Български учени създадоха прототип на човешка кожа за проучвания в областта на медицината и фармацията
"Живей добре като харчиш по-малко": новата стратегия на китайците за евтини алтернативи