НАСА планира първи полет с екипаж на космическия кораб "Старлайнър" на 1 юни

НАСА планира първи полет с екипаж на космическия кораб Старлайнър на 1 юни

Първият пилотиран полет на космическия кораб "Старлайнър" на "Боинг", който беше отлаган вече няколко пъти, може да се осъществи на 1 юни, съобщи АФП, позовавайки се на НАСА.

Екипите работят за изстрелване на 1 юни, събота в 00.25 часа местно време (18.25 часа българско време), посочват от американската космическа агенция. В прессъобщението се споменават и "допълнителни възможности" за изстрелване на 2,5 и 6 юни.

Първият пилотиран полет на "Старлайнър" до Международната космическа станция се очаква от години и вече бе отлаган няколко пъти. Във вторник от НАСА обявиха, че отлагат насроченото за събота изстрелване, съобщава БНТ.

Преди това изстрелването на "Старлайнър" на компанията "Боинг" бе планирано за 6 май от космическата площадка Кейп Канаверал, Флорида, но бе отложено, след като екипажът - астронавтите на НАСА Бъч Уилмор и Суни Уилямс, бе заел местата си. Стартът бе отложен заради проблеми, възникнали с клапан на ракетата носител "Атлас V". След това полетът бе отложен първо за 10 май, после - за 17 май и след това за 25 май.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

ISW: Москва постави като условие мирното споразумение да не позволява прозападно правителство в Киев
ЕС обмисля премахването на 20 банки от SWIFT в рамките на новите санкции срещу Русия
Standard & Poor's потвърди рейтинга на България и положителната перспектива
Великобритания разследва евентуално руско участие в палежите срещу Стармър
"Тренд": Над 80% от българите смятат четенето на книги за важно, но 43% не са прочели книга през последната година
МВР иска спедиторските фирми да не изпълняват поръчки за доставка на вейпове
ЕС призовава основано на уважение споразумение, след като Тръмп заплаши блока с мита от 50%
Украйна и Русия извършиха най-голямата размяна на военнопленници от началото на инвазията през 2022 г.