Samsung пуска „умен“ пръстен за непрекъснато наблюдение на здравето

Samsung пуска „умен“ пръстен  за непрекъснато наблюдение на здравето

Ръководителят на подразделението за мобилни разработки на Samsung Electronics Тае Мун Ро заяви, че компанията планира да пусне ново устройство – „умният“ пръстен Galaxy Ring. При разработването на устройството акцентът е върху наблюдението на здравето на потребителите.

„Galaxy Watch има определени предимства, но някои потребители се чувстват неудобно да носят часовник през цялото време, затова е необходим стандартът на пръстена“, цитира думите му агенция Yonhap. Galaxy Ring е „по-подходящ за дългосрочно носене от формата на часовника и има по-добър живот на батерията“. Устройството е „фокусирано върху събирането само на медицински показатели 24 часа на ден, 365 дни в годината“  и се очаква да бъде пуснато на пазара по-късно през тази година.

По-рано тази седмица в първата си премиера за годината Samsung представи линията смартфони Galaxy S24 с изкуствен интелект.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

ФИФА обсъжда преместване на световните първенства по футбол в месеците извън лятото
Биологът, който откри метода за клониране на овцата Доли, почина на 92 г.
След разговор между Борисов и Трифонов: ИТН изтеглят спорния законпрект за затвор при публикуване на лична информация
На днешната дата, 11 октомври. Рождениците днес
Два века и половина: Най-старото действащо заведение в Рим затвори врати
Макрон преназначи Себастиан Льокорню за министър-председател на Франция
Времето през уикенда: Облачно, но без валежи
Финландският парламент тренира заседания в подземна зала в случай на война