Фалиралата FTX успяла да възстанови активи на стойност над 5 млрд. долара

Фалиралата FTX успяла да възстанови активи на стойност над 5 млрд. долара

Крипто борсата FTX е възстановила повече от 5 мрлд. долара под формата на различни активи, като тази сума не включва други 425 млн. долара в крипто, държани от Комисията по ценните книжа на Бахамските острови. Това заяви адвокат по несъстоятелност по време на изслушване в сряда, предаде Ройтерс.

Компанията подаде молба за защита от фалит по Глава 11 в САЩ през ноември, като американските прокурори обвиняват нейния основател Сам Банкман-Фрайд за организиране на измама от „епичен“ мащаб, която може да е струвала на инвеститори, клиенти и кредитори милиарди долари.

Адвокатите и съветниците, които отговарят за надзора на фалиралата компания, сега се опитват да възстановят средствата, за да изплатят задълженията си към кредиторите.

„Намерихме над 5 милиарда долара в брой, ликвидни криптовалути и ликвидни инвестиционни ценни книжа“, каза Анди Дитдерих, адвокат на FTX, пред американски съдия по несъстоятелността в Делауеър в началото на изслушването днес.

Дитдерих каза още, че компанията планира да продаде нестратегически инвестиции, които имат балансова стойност от 4,6 млрд. долара, въпреки че счетоводните книги на компанията са описани като ненадеждни.

Съобщението значително повишава общите активи на FTX, след като през декември новото ръководство на компанията заяви, че може да намери само малко над 1 млрд. долара.

Общата сума, която FTX дължи на своите кредитори, все още не е ясна. В първоначалните заявления за банкрут ръководството на компанията отметна квадратчето, посочващо цифра между 1 и 10 милиарда долара.

През ноември се появи информация, че крипто борсата дължи на своите 50 най-големи кредитори почти 3,1 млрд. долара.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Прашутистът, който скочи от стратосферата, загина при полет с парапланер
Президент на Иран си взе такси, след като заредиха колите от кортежа му с разреден бензин
Радев: Правителството е декор на дуото Пеевски-Борисов, а правосъдието е избирателно
Може ли Европа отново да стане привлекателна за инвеститорите?
Словакия ще спре да блокира одобрението на 18-ия пакет от санкции на ЕС срещу Русия
NATO се готви за едновременен конфликт с Русия и Китай през следващите две години
Велислава Делчева е новият омбудсман на България
На днешната дата, 18 юли. 188 години от рождението на Васил Левски