Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Прогноза: Разходите за информационни технологии в банковия сектор ще стигнат $652 млрд. през 2023 г.
Разходите за информационни технологии (ИТ) в областта на банковите и инвестиционните услуги в света ще се увеличат с 8,1% през тази година и ще възлязат на около 652 млрд. долара, прогнозира изследователската компания Gartner.
В същото време най-значително увеличение ще бъде отбелязано в софтуерния сектор (с 13,5%).
От Gartner отбелязват, че неблагоприятните икономически фактори промениха контекста за ИТ инвестициите в банковото дело и инвестиционните услуги през тази година.
„Вместо да съкращават ИТ бюджетите, организациите харчат повече за технологии, които осигуряват по-добри бизнес резултати. Разходите за софтуер, например, се изместват от изграждането му вътрешно към закупуване на решения, които осигуряват по-бърза възвръщаемост на инвестициите,“ коментира Деби Бъкланд, главен анализатор в Gartner.
Повече от половината ИТ директори, участвали в проучването на компанията, са посочили намерението си да увеличат инвестициите в „облачни услуги“, като същевременно намалят разходите за ИТ в собствените си центрове за данни (DPC). Това е причината за забавянето на растежа на разходите за центрове за данни до 5,7% тази година от 13,2% през 2022 г.
В доклада на Gartner се посочва още, че тъй като глобалният недостиг на работна сила засяга банковите и инвестиционните институции, разходите за вътрешни услуги ще се увеличат с 4,2% през 2023 г. Това ще увеличи разходите за наемане и задържане на талантливи служители, отчитат от изследователската компания.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Все по-малко хора търсят убежище в Германия
Свят |От КНСБ предлагат друго мерило за доходите на българина
България |Ето как обядът на милиардер във верига за бързо хранене вдигна акциите на няколко компании с 30 процента
Лидерство |Над 450 милиона килограма тикви изгниват по сметищата в САЩ всяка година след Хелоуин
Любопитно |Интернет бе създаден тази седмица през 1969 г. - и веднага се срина
Технологии |Тръмп заплаши Нигерия с военна намеса заради убийства на християни
Свят |Кристин Лагард припомня: Два месеца остават до присъединяването на България към еврозоната
България |Спадащите цени на панелите водят до глобален бум в соларната енергия - с изключение на САЩ
Енергетика |Турски криптоизмамник, осъден на над 11 000 години затвор, е открит мъртъв в килията си тази сутрин
Свят |Зеленски с пакет от мерки за подпомагане на украинците през зимата
Свят |Методът 1-2-48 за борба с бърнаута
Техники за успех |Радев: България и Египет са отворили нова глава в отношенията си
България |Интернет бе създаден тази седмица през 1969 г. - и веднага се срина
Технологии |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.