Рей Далио: САЩ са в началото на дългова криза

Икономика

САЩ са подложени на упорито висока инфлация, комбинирана с повишени реални лихвени проценти. Това заяви Основателят на най-големия хедж фонд в света Bridgewater Associates Рей Далио по време на конференцията на Bloomberg Invest в Ню Йорк.

„Ние сме в началото на късна дългова криза с продължителен цикъл, при която произвеждате твърде много дългове и имате недостиг на купувачи“, каза Далио.

Според него лихвените проценти няма в САЩ да се повишат много спрямо настоящите нива, но икономиката ще се влоши и това може да доведе до повече вътрешно недоволство, ако САЩ продължат да имат политическа фрагментация.

73-годишният Далио се отказа от контрола върху базирания в Уестпорт, Кънектикът Bridgewater, който управлява най-големия хедж фонд в света, миналата година.

Неговият коментар идва в момент, когато много експерти залагат, че Федералният резерв на САЩ ще пропусне едно увеличение на лихвените проценти на срещата си този месец.

„Вярвам, че сме близо до точката, в която можем да поддържаме лихвите стабилни, като същевременно позволяваме на паричната политика да работи за постепенно връщане на инфлацията към целта на Фед“, каза президента на Федералната резервна банка на Филаделфия (ФРБ) Патрик Харкър по време на събитие на Националната асоциация за бизнес икономика по-рано този месец.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол