Шефът на Bank of America очаква финансовата индустрия да се възползва от плащанията в крипто, ако регулаторите ги позволят

Шефът на Bank of America очаква финансовата индустрия да се възползва от плащанията в крипто, ако регулаторите ги позволят

Главният изпълнителен директор на Bank of America Брайън Мойнихан заяви, че банковата индустрия в САЩ ще започне да приема криптовалути за плащания, ако регулаторите го разрешат, предаде Си Ен Би Си.

Ръководителят на втората по големина банка в САЩ по активи беше попитан за това как подходът на индустрията към крипто може да се промени предвид ентусиазма на президента Доналд Тръмп в посока на цифровите валути.

„Ако правилата влязат в сила и ги (криптовалутите) превърнат в реално нещо, с което действително можете да правите бизнес, ще видите, че банковата система ще се възползва от трансакционна страна“, каза Мойнихан по време на Световния икономически форум в Давос, Швейцария.

Американските банки до голяма степен избягват да позволяват на клиентите да използват крипто за трансакции на дребно, въпреки че техните институционални подразделения за търговия и управление на богатството са участвали в пазарите за биткойн  ETF. Лидери в индустрията, включително главният изпълнителен директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън, често критикуват биткойн като валута за престъпници и измамници.

„Представете си, че минавате по улицата тук и влизате в ресторант, за да купите обяд. Ако можете да платите с Visa, Mastercard, дебитна карта, Apple Pay и т.н., това би било просто друга форма на плащане. Вече имаме стотици патенти за блокчейн, знаем как да навлезем в тази сфера“, коментира Мойнихан.

Ветеранът главен изпълнителен директор на Bank of America обаче не коментира идеята за използване на криптовалути като биткойн като инвестиция или запас от стойност, като каза, че това е „наистина отделен въпрос“.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Индия и Пакистан са провели най-голямата въздушна битка в историята на съвременната авиация
Първият американски папа: Кардинал Робърт Превост заема Светия престол с името Лъв XIV
Великобритания може стане първата страна, подписала търговско споразумение със САЩ след митата на Тръмп
Държавата ще продава имоти, за да строи училища и детски градини
Полша се отказа да иска репарации от Германия за щети от Втората световна война
Ефективният лидер не винаги е амбициозен
Нови 60 000 документа разкриват изненадващи факти за убийството на брата на президента Кенеди
На днешната дата, 8 май. Рождениците днес