По 100 фирми на ден затварят врати в Гърция

Икономика

Компаниите в Гърция, които са затворили врати от началото на годината до края на юни, са с 42% повече в сравнение със същия период на 2015 г., сочат данни, изнесени от атинското издание "Имерисия".

Това означава, че ежедневно са били закривани по сто фирми, пише още вестникът.

Равносметката на пазара е още по-трагична, ако се съди по резултатите от закритите предприятия и фирми в страната от 2008 г. до 2015 г.

По данни на Европейската комисия преди избухването на кризата в Гърция е имало 858 682 малки, средни и големи предприятия, а според преброяването им от миналата година сега са останали 613 968, тоест от картата са изчезнали 244 714. С други думи, за седем години една от три фирми е била закрита, допълва изданието.

Експерти очакват този процес на фалити да продължи и занапред и до края на годината от същата съдба бъдат сполетени и известни компании от сферата на хранителната промишленост, здравеопазването, автомобилната и тежката индустрия.

Източник: БТА

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 13 февруари. Имен ден празнуват Евлоги, Евлогий, Зoя
Създаването на приятелства в работата е по-трудно от всякога. Ето няколко неща, които ще ви помогнат
Китай съветва банките да ограничат притежанията на американски държавни облигации
Времето: Жълт код за обилни валежи в 10 области
Законът срещу прането на пари не е формалност, а процес: Къде грешат повечето компании?
Спорът между САЩ и Китай за пристанищата на Панамския канал ще се изостри
Абонирай се за списание "Мениджър"
Здравният министър на САЩ: Не ме е страх от микроби, шмъркал съм кокаин от тоалетни чинии