Големи инвеститори си тръгват от Румъния

Икономика

Веригата за бързо хранене "Бъргър Кинг" ще напусне окончателно румънския пазар след като тази седмица ще затворят последните й две заведения в страната, предават румънски медии.

Оттеглянето на „Бъргър Кинг” е част от започналия процес на изтегляне на големи компании, инвестирали в страната, твърди в свой коментар изданието "Зиарул финанчиар". Сред тях са и големи енергийни компании като Газ дьо Франс и Е.OН.

Румънският информационен сайт Зиаре пък цитира доклад на ING от април тази година, според който голямата ритейл верига Карфур също се кани да напусне Румъния. Миналата седмица Карфур обяви, че се изтегля и от Гърция. Според доклада на ING компанията планира да прекрати бизнеса си общо в 9 страни, сред които освен Гърция и Румъния са и Турция, Белгия, Полша.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Токио обяви изграждане на най-голямата в света плаваща вятърна електроцентрала с капацитет 1 гигават
Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
Дубай премахна минималния праг за инвестиции в недвижими имоти срещу разрешително за пребиваване в ОАЕ
Reuters: САЩ ще закрият мисията за наблюдение на примирието в Газа
Рекорд: 26 български плажа и 6 пристанища със знак за качество "Син флаг" за новия сезон
Спрете да гоните "вайръл" победи!
Не можете да бъдете ефективни лидери, ако не сте любопитни
Задава се най-дългото слънчево затъмнение на XXI в.: На 2 август 2027 г. Слънцето ще изчезне за 6 мин. и 23 сек.