НАП почва ревизии за осигурителните вноски

НАП почва ревизии за осигурителните вноски

Инспекторите на Националната агенция за приходите (НАП) започват проверки за дължими осигурителни вноски. Възможността за такива ревизии беше осигурена чрез последните промени в Данъчно-осигурителния процесуален кодекс.

Ще се правят т.нар. ревизии по аналогии, при които се използват данните за приходи или възнаграждения, получавани от хората на определени длъжности в даден икономически сектор, обясняват от приходната агенция.

Тези проверки значително ще подобрят контрола над некоректните работодатели, казват още от НАП и цитират конкретен пример с извършени ревизии на четири футболни клубове, приключили с разкриването на над 8 млн. лв. укрити данъци - основно данък върху доходите на физическите лица.

Сега, на повторна ревизия ще бъдат подложени подложени както вече проверените футболни клубове, така и всички дружества и физически лица, за които в миналото е установено укриване на доход, уточняват от НАП.

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
Естония започна строителство на мащабни отбранителни съоръжения до границата с Русия
Johnnie Walker си партнира с поп звездата Сабрина Карпентър
На днешната дата, 17 септември. Вяра, Надежда, Любов. Празник на София
Жителите на София ще могат да следят градския транспорт в реално време
Премиерът: Безводието се дължи и на климатични фактори, и на лошо планиране
Легендата на американското и световно кино Робърт Редфорд почина на 89 г.
Jaguar Land Rover ще замрази производството си поне до 24 септември