Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Нови евросредства ще помагат на безработните предприемачи
Безработните българи отново получиха възможността да кандидатстват за европари, с които да открият собствена фирма. Това става ясно от заседанията на работната група за новата оперативна програма “Развитие на човешките ресурси” 2014-2020 г.
През миналия програмен период безработните можеха да получат до 20 000 лв., за да започнат собствен бизнес, пише "Труд". Агенцията по заетостта одобри за финансиране само 1162 проекта, въпреки че първоначално заложената цел беше 2500 микропредприятия.
Засега се планира по новата оперативна програма “Развитие на човешките ресурси” да се подпомага стартирането на собствен бизнес, чиито инвестиционни нужди не надхвърлят 50 000 лв. Това обаче не означава, че кандидат-предприемачите ще получат цялата сума. Стойността още не е определена.
По новата програма се планира да могат да кандидатстват не само безработни, но и заети, и икономически неактивни. Още не е ясен и механизмът, по който ще се получават евросредствата. Вариантите са грантово финансиране, ваучери за стартиране на собствен бизнес или микрокредитиране.
През новия програмен период схемата ще бъде продължена и усъвършенствана, защото интересът към нея е изключително голям, заяви Росица Янкова - зам.-министър на труда, на последното заседание на работната група.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Шест съвета за избор на най-добрата PR агенция за вашата компания
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 3 ноември. Ден на българския художник
На днешната дата |Все по-малко хора търсят убежище в Германия
Свят |От КНСБ предлагат друго мерило за доходите на българина
България |Шест съвета за избор на най-добрата PR агенция за вашата компания
Маркетинг |На днешната дата, 3 ноември. Ден на българския художник
На днешната дата |Интернет бе създаден тази седмица през 1969 г. - и веднага се срина
Технологии |Все по-малко хора търсят убежище в Германия
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Зеленски с пакет от мерки за подпомагане на украинците през зимата
Свят |Кристин Лагард припомня: Два месеца остават до присъединяването на България към еврозоната
България |Тръмп заплаши Нигерия с военна намеса заради убийства на християни
Свят |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.