Питър Литгоу сменя Антъни Хасиотис в Американската търговска камара

Икономика

Питър Литгоу смени Антъни Хасиотис като президент на Американската търговска камара в България. Това е решението на борда на директорите на камарата, взето днес. 

От 2006 г. Питър Литгоу е изпълнителен директор на AES България, собственик на ТЕЦ AES Гълъбово (новото име на "Марица Изток 1"). Преди това е бил изпълнителен директор на AES – Унгария. Питър Литгоу има над 30 години опит в областта на електроцентралите, натрупани в CEGB (Великобритания), National Power и International Power.

Новоизбраният президент ще е с мандат от две години. Вицепрезидент ще е Атанас Гаров, изпълнителен директор на българския филиал на международната консултантска компания Colliers International. Антъни Хасиотис, главен изпълнителен директор на Пощенска банка, бе президент на Американската търговска камара три последователни мандата. Според устава на камарата, той не може да бъде преизбиран повече.

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия