„Крафт Фуудс България” реализира 18% печалба

„Крафт Фуудс България” реализира 18% печалба

В условие на тежка финансова криза, „Крафт Фуудс България” успя да увеличи нетната си печалба за 2009 г. до 25,6 млн. лв. или 18%, съобщиха от компанията занимаваща се с производство на шоколадови изделия и кафе. Паричните средства на дружеството се увеличиха от 6 млн. лв. в края на 2008 г. до 37 млн. лв. в края на миналата година.

Освен това, компанията отчита и сериозен ръст от 6% продажбите на годишна база до 204 млн. лв. за 2009 г. През 2008 г. „Крафт Фуудс България” реализира 23% ръст на продажбите до 192 млн. лв.

Въпреки ръста в продажбите, разходите за продажби и маркетинг намаляват с 3,34% до 30,29 млн. лв. през 2009 г.

През октомври 2009 г. компанията пусна в експлоатация втората си производствена линия от разширението на завода в гр. Своге. С новите мощности фабриката в Своге, заедно с фабриката за кафе в Костинброд, ще осъществява износ за 100 млн. лв. годишно.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 15 юли. Имен ден празнуват Владимир, Владимира, Влади, Владо
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 14 до 20 юли
Тръмп обяви оръжие за Украйна за милиарди и заплаши Русия с мита от около 100%, ако до 50 дни няма споразумение
България е сред най-засегнатите от климатичните промени държави в Европа
Преходът към еврото вече започна: Левовите банкноти в обращение намаляват с 6% от началото на 2025 година
Върховният съд на САЩ даде зелена светлина за закриване на министерството на образованието
Великите слушатели използват три думи, за да пробият защитната черупка на събеседниците си
Годишната инфлация в България се ускори до 4.4%