Swatch също с рекордни продажби през 2011 г.

Swatch също с рекордни продажби през 2011 г.

Най-големият производител на часовници в света Swatch Group стана поредната голяма международна компания, която съобщи, че е регистрирала рекордни продажби през 2011 г. Миналата година продажбите й са нараснали със 21,7% до 7,14 млрд. швейцарски франка или 7,5 млрд. долара, съобщиха световните медии.

Компанията е постигнала този успех с пласирането на луксозните си часовници Swatch и с марките Brequet и Omega. В изтеклата календарна година швейцарският производител е имал проблеми с износа заради непрекъснатите промени в разменното равнище на франка спрямо долара и еврото, за чието регулиране и стабилност предприе мерки швейцарската Централна банка.

Силното търсене в Азия е помогнало на Swatch да преодолее колебанията в швейцарската валута. През 2012 г. компанията очаква ръст на продажбите от 5-10%. Тя е поредният голям производител на луксозни стоки с оптимистични очаквания за тази година след марките BMW, Rolls-Royce и други производители на луксозни автомобили и стоки за богатите.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 15 юли. Имен ден празнуват Владимир, Владимира, Влади, Владо
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 14 до 20 юли
Тръмп обяви оръжие за Украйна за милиарди и заплаши Русия с мита от около 100%, ако до 50 дни няма споразумение
България е сред най-засегнатите от климатичните промени държави в Европа
Преходът към еврото вече започна: Левовите банкноти в обращение намаляват с 6% от началото на 2025 година
Върховният съд на САЩ даде зелена светлина за закриване на министерството на образованието
Великите слушатели използват три думи, за да пробият защитната черупка на събеседниците си
Годишната инфлация в България се ускори до 4.4%