Българин в Италия спаси две жени от пожар

Българин в Италия спаси две жени от пожар

Българин е спасил от пожар две възрастни жени в Италия, разказва италианският в. „Стампа“. 36-годишният Иван Николов не се поколеба да се хвърли два пъти в пламъците, за да спаси жените от огъня, избухнал в жилищна сграда в италианския град Вогера в областта Ломбардия, пише вестникът.

Инцидентът е станал вчера. Пламъците обхванали кооперацията на улица „20 септември“ и въпреки опасността, Николов, който живеел там, се втурнал вътре да спасява своя съседка, 83-годишна пенсионерка.

След като я изнесъл навън, Николов отново рискувал живота си и се върнал в горящата сграда, за да спаси друга възрастна жена.

Пожарът бил овладян от пожарникарите след няколко часа. Няма жертви, но 13 души били настанени в болница заради вдишване на дим.

Не се съобщава дали Николов е пострадал.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Джей Ди Ванс предупреди за „шокиращо“ споразумение за Украйна
Тръмп обяви тристрани преговори между САЩ, Русия и Украйна в Мюнхен
На днешната дата, 10 февруари. Имен ден празнуват Валентина, Валя, Валентин, Валери, Валерия, Вальо, Хараламп, Харалампи
Средната заплата пак е най-висока в София - 3388 лева. Най-ниска е в Смолян
Равносметката след бойкота срещу големите вериги заради високите цени
Джей Ди Ванс от Мюнхен: Европа трябва да укрепи отбраната си, за да могат САЩ да се съсредоточат върху други региони  
Унгарският премиер Виктор Орбан сравни лидерите на ЕС със "страхливи зайци"
На днешната дата, 14 февруари. Трифон Зарезан, Свети Валентин