Затвориха летище Варна заради съмнителен багаж

Затвориха летище Варна заради съмнителен багаж

Летище Варна бе напълно затворено в ранния следобед днес заради съмнителен багаж, съобщи „Фокус” като цитира изявление на Ивана Милева, говорител на Окръжна дирекция на МВР – Варна.

Извънредната мярка е задействана след като по време на рутинна проверка е установен багаж със съмнително съдържание, гласи съобщението на полицията.

Веднага са били задействани всички процедури за сигурност, първата от които е по спешност да бъдат евакуирани всички граждани и служители на терминала. Информирани са всички служби и са предприети съответни действия. На място вече е изпратен специализиран екип на ДОТИ, който извършва необходимите проверки. Новият Терминалп 2 на летището е отцепен. Засега няма промяна в графика на полетите.

Очаквайте подробности!

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Като в "доброто" старо време: Първият "Магазин за хората" дебютира с опашки и празни рафтове
Кои са знаците, че се справяте по-добре в живота, отколкото си мислите?
Техники, които ще ви помогнат да заспите по-бързо
Емблематичният фосил „Малкото стъпало“ – неочаквана еволюционна загадка
Съвети от банкерите: Какво да правим при смяната на лева с евро?
Ядрената индустрия ще добави 15 реактора догодина след спада в капацитета през 2025 г.
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
На днешната дата, 16 декември. Рождениците днес