Силно начало на борсовата седмица

Общество

С висок оборот и цени на плюс започна новата седмица на Българската фондова борса.

За час оборотът възлезе на 187 хил. лв., формиран основно от пазара на акции.

С оборот от над 5 хил. лв. най-силно се откроиха книжата на Първа инвестиционна банка (0,47%) - 82 хил. лв. и „Енемона“ (-1,10%) - 16 хил. лв.

Водещите индекси засега се движат на плюс, единствено BGREIT прави изключение.

SOFIX нарасна с 3,33 пункта, или 0,78 %, до 432,06 пункта.

BG40 спечели 0,10 пункта, или 0,08%, до 131,47 пункта.

BGTR30 прибави 1,83 пункта, или 0,51%, до 357,26 пункта.

BGREIT загуби 0,04 пункта, или 0,08%, до ниво от 48,06 пункта.

Българските индекси са в унисон с европейските (ръст от 0,23% за британския FTSE 100 и до 0,61% за френския CAC 40) и азиатските (покачване от 1,13% за японския Nikkei и до 2,48% за индийския BSE 30).

Към 10:20 ч. на пазарите на акции и АДСИЦ се включиха 39 дружества. Съотношението печеливши/губещи позиции бе 22/10, а при 7 компании не беше отчетена промяна.

Най-голяма печалба от 6 лв., или 11,11%, в сутрешната търговия постига „Фазерлес“ - до 60 лв. за акция.

Най-губеща се оказа Българска телекомуникационна компания, чиято цена падна с 0,45 лв., или 7,69%, до 5,40 лв.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп пред Асоциацията на кореспондентите: Шоуто трябва да продължи
Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Заради пожарите: Властите във Великобритания предупредиха туристите за опасността в популярни дестинации
Най-голямата ракета в света за мисии до Луната и Марс, стартира в нов тестов полет
Времето: Остава ветровито, вълнението на морето ще бъде около 3 бала
Сексуални посегателства: Асамблеята на Международния наказателен съд отстрани от длъжност прокурор на институцията