Шведска телевизия снима промо видеото за „Евровизия” на Елица и Стунджи


Екип на шведската телевизия, която е домакин на конкурса „Евровизия” тази година, е в София за три дни. Целта на посещението е да бъде заснета видео визитка на България и представителите на страната ни Елица и Стунджи в песенния конкурс. На полуфиналите и финала, по време на грандиозното шоу, преди участието на всяка страна, телевизията-домакин излъчва 40 секунден клип с кадри от своята страна, които редставят отблизо любопитни характеристики за държавата.

Тази година концепцията на видеата е променена и те ще изглеждат различно. Във визитките ще има освен исторически и природни картини от страната-участник, но и интересна персонална информация за изпълнителите, малки подробности, които изграждат техния живот.

Елица и Стоян ще представят България на голямата сцена в Малмьо на 16 май, когато е вторият полуфинал на конкурса, с песента „Кисмет”. В началото на месеца зрителите на БНТ избраха „Кисмет” от трите песни, предложени от дуета, чрез телефонно гласуване. Другите две предложения бяха „Дзупай, либе босо” и „Само шампиони”. Музиката на песента е дело на Елица и на вокална група „Бистришките баби", а аранжиментът е на Стоян Янкулов и на аржентинския диджей Джонатан Тесей Кинтар. Той дава и заглавието на парчето.

Вижте песента!

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

5-минутно упражнение може да удължи вашия живот и да ви направи по-успешни
На днешната дата, 17 септември. Вяра, Надежда, Любов. Празник на София
Естония започна строителство на мащабни отбранителни съоръжения до границата с Русия
Жителите на София ще могат да следят градския транспорт в реално време
Фон дер Лайен обещала на Тръмп ЕС по-бързо да спре да купува руски петрол и газ
Зеленски обяви ръст на учителските заплати и студентските стипендии въпреки войната
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Премиерът: Безводието се дължи и на климатични фактори, и на лошо планиране