Туристите от Германия, Полша и Турция запазват интереса си към България

Общество

Няма намаляване на броя туристи от Германия, Полша и Турция. Това отчетоха пред министър Зарица Динкова, туристическите аташета, които представляват Министерството на туризма в тези страни, съобщиха от ведомството. “Вие сте посланиците на България зад граница и аз ще разчитам на вашата експертиза, за да повишим броя на туристите от тези ключови за нас пазари”, заяви министър Зарица Динкова.

Настоящият сезон е предизвикателство за германския пазар, заяви аташето ни в Германия Тихомир Патарински. В момента се отчита леко задържане на резервациите Last Minute, но то може да бъде компенсирано. Променя се очакването на германските туристи към желаната от тях ваканция. Голяма част от тях търсят устойчиви екологични предложения и възможности за приключенски туризъм. Това е и причината в момента много хотели в България да са добре запълнени с немски туристи, а други да отчитат отлив. Данните на туроператорите в Германия показват, че през този летен сезон се очаква до 5% ръст спрямо 2022г.

Масовите туристи от Полша са семейства с няколко деца, а интересът към България и тази година е традиционно висок, подчерта туристическото ни аташе в страната Николай Костов. Нарства и броят на пътуванията, но до собствени жилища, които поляците са купили у нас. За тях България е любима и безопасна дестинация. Те предпочитат страната ни, въпреки че през този сезон на полския пазар са навлезли няколко нови туроператора, които буквално предлагат оферти, с които правят дъмпинг на пакетите у нас. Очакваният ръст от туристи от Полша през този сезон е до 20%.

Реалните данни от Турция показват, че интензивният туристопоток ще се запази до нивата от миналата година. Въпреки, че заради отслабената турска лира хората свиват пътуванията си, България остава притегателна дестинация. Това заяви Теодора Таскова – туристическо аташе в Турция.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ford ускорява глобалната си кампания на фона на завръщането си във Формула 1
Папа Лъв: Войната в Близкия изток е „скандал за човечеството“
Броят на физическите магазини в Германия се очаква да падне под 300 000: онлайн търговията променя пазара
На днешната дата, 23 март. Имен ден празнува Лидия
Хиляди луксозни автомобили са блокирани на кенийския остров Ламу заради войната в Близкия изток
Иран: Ормузкият проток остава отворен за всички, освен за враговете на Иран
Германия и Япония задълбочават военното сътрудничество на фона на глобалната несигурност
Великобритания не вижда доказателства, че Иран планира да удари Европа с балистични ракети