Вулкан изригна внезапно в Япония


Внезапно изригване на вулкан на южния японски остров Кучиноерабу принуди жителите му да се евакуират, съобщава Ройтерс.

На малкия остров, който има връзка с външния свят само по море, живеят около 140 души. Няма данни за пострадали и щети.

Вулканът е изхвърлил високо черен дим и е изхвърлил по склоновете на планината Шиндаке пирокластичен поток от пепел и камъни.

Властите са създали кризисен щаб след началото на изригването. Засега не са отменени полети, но авиокомпаниите ще променят трасетата на полетите в района.

Метеорологичната агенция повиши нивото на предупреждение на пета степен, най-високата степен в предупредителната й система.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 септември
Кая Калас: Нарушаването на румънското въздушно пространство от руски дронове е неприемливо
Росен Желязков: Има взети мерки за защита на въздушното ни пространство
Френският фермерски синдикат FNSEA призова за национален протест на 25 септември срещу Меркосур и митата на САЩ
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж
Германските компании страдат от слабо интернет покритие въпреки милиардните инвестиции
Времето: Облачно, на места ще има валежи и гръмотевици
Конференциите все още могат да донесат огромна възвръщаемост на инвестициите