Медийната компания Paramount съкращава около 2 хиляди служители в САЩ

Медийната компания Paramount съкращава около 2 хиляди служители в САЩ

Медийната компания Paramount Global планира да намали персонала си в САЩ с 15%, съкращавайки около 2 хиляди души. Това се казва в съобщение на ръководството на компанията до служителите, с което Bloomberg разполага.

Съкращенията ще бъдат част от предварително обявен план за намаляване на разходите с 500 милиона долара годишно. Това е вторият кръг от съкращения на персонала, след което планът за съкращения ще бъде изпълнен на 90%. „Както цялата медийна индустрия, ние работим за подобряване на рентабилността на стрийминг бизнеса, като същевременно се адаптираме към променящите се условия в традиционния сегмент“, пишат Джордж Чийкс, Крис Маккарти и Брайън Робинс, които съвместно изпълняват длъжността главни изпълнителни директори.

Paramount е в процес на сливане със Skydance Media в сделка, която ще формира New Paramount с корпоративна стойност от $28 милиарда. Сделката се очаква да приключи през първата половина на следващата година.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Премиерът: Не е време за избори
Кристиано Роналдо е най-високо платеният футболист в света
Лидерите на ЕС искат бързи действия за отключване на замразени руски активи за финансиране на Украйна
АПИ опитва да приключи всички ремонти по магистралите до края на месеца
Ключовите двигатели на икономическия растеж в България и Югоизточна Европа
Краят на октомври наближава, а Бюджет 2026 все още го няма. Лакомство или пакост?
Понижения на борсите в Европа на фона на загубите в банковия сектор*
Защо автоматизацията с чатботове е ключът към успеха на вашия бизнес: Преглед на възможностите и ролята на AI-Masters агенцията