Нов обрат: Проектокабинетът не бил съгласуван с ПП-ДБ, двете партии заседават извънредно
Нов обрат настъпи в политическата драма, чиято развръзка се очакваше днес. Малко след 16.00 ч. Мария Габриел, заедно с преговорния екип от страна на ГЕРБ върна на президента Радев изпълнен мандат с проектосъстав на кабинет.
Час по-късно се оказа, че ПП-ДБ не са дали съгласието си за това. "Изненадани сме от това, което беше предприето. Съгласие за това, което направи Габриел няма", заяви съпредседателят на "Демократична България" Атанас Атанасов на влизане в централата на ДСБ на ул. „Кърниградска“, където е свикано извънредно заседание на двете партии от коалицията.
Кабинетът е на ГЕРБ и не е съгласуван, обяви и премиерът в оставка акад. Николай Денков, който също пристигна на ул. „Кърниградска“ за участие в заседанието. Mалко преди него в сградата влязоха Асен Василев, Кирил Петков и Христо Петков, но и тримата отклониха журналистическите въпроси.
"България в този момент не може да бъде изпратена на нови избори. За това се носи отговорност. Затова съм предложила състав, в който няма нито едно непознато име. Има хора с опит, има хора с парламентарен опит с управленски опит. В едно правителство на споделена отговорност има нужда от равнопоставеност", заяви Мария Габриел малко преди да връчи папката на президента с изпълнен мандат и да съобщи състава на проектокабинета.
Освен това тя съобщи, че лично е подписала преди два дни другият ключов документ – проекта на споразумение с ПП-ДБ.
"Вчера в 18 ч. беше одобрено и от господин Христо Иванов. След половин час, след като беше подписано вече от госпожа Габриел, останалите лидери от коалицията отказаха да го подпишат", съобщи обаче Рая Назарян от преговорния екип след излизане от президентството.
На въпрос на каква подкрепа разчита в парламента Мария Габриел отговори: "На всички онези парламентарни групи, които поставят националния интерес над партийния".
Сега, след реакциите от страна на ПП-ДБ „Ротация или избори“ отново надвисва над обществено-политическата ни действителност
Ключови думи
|
|
Временно спират движението по "Дунав мост" при Русе заради ремонт
Политика |Премиерът на Малайзия: Завод за магнити ще стимулира сектора на редкоземните елементи
Бизнес |Шефът на ExxonMobil: Законът на ЕС за устойчивост може да сложи край на дейността ни в Европа
Енергетика |Белгия инвестира спешно 50 млн. евро в средства за противодействие на дронове
Свят |Европейските пазари започват ноември с ръст*
Финанси |Как да научите мозъка си да преодолее перфекционизмa?
Техники за успех |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 3 до 9 ноември
Хороскоп |България е единствената страна в ЕС, която събира за рециклиране толкова устройства, колкото продава на пазара
Технологии |Тръмп: Не вярвам да влезем във война с Венецуела, но дните на Мадуро като президент са преброени
Свят |САЩ искат повече държави да използват долара. Кои са кандидатите?
Финанси |От утре пускат поетапно парното в София
Общество |Интернет бе създаден тази седмица през 1969 г. - и веднага се срина
Технологии |На днешната дата, 3 ноември. Ден на българския художник
На днешната дата |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.