ЖИВЕЙ АКТИВНО! добавя нови спортове
Инициативата на Нестле България ЖИВЕЙ АКТИВНО! излиза извън традиционните си рамки този месец с цел да мотивира все повече хора да се движат и да се хранят балансирано навсякъде и по всяко време на годината. Това лято Йордан Йовчев, Сани Жекова, Евгени Иванов-Пушката, Тервел Пулев, Део, Райна Стоянова, Йоли от 24Kitchen призоваха десетки хиляди да се движат повече и да се хранят балансирано. А организаторите на инициативата обявиха, че ще бъде дадена възможност на всички фенове на активния начин на живот да станат част от екипа на ЖИВЕЙ АКТИВНО! и да се включат в организацията на голямото събитие в София. В допълнение Нестле България планира да подкрепя разнообразни възможности за движение и спорт на хора от всички възрасти по всяко време на годината и в различни условия и среда.
Стъпка в тази посока е подкрепата на младите състезатели от всички представителни отбори по водна топка на клуб „Локомотив Никола Нанов“, които ще спортуват под мотото ЖИВЕЙ АКТИВНО! и през 2015 г. Младите спортисти ще предадат посланието на инициативата в рамките на спортните си изяви, сред които и Международния турнир по водна топка в Скопие (13-15 ноември 2014 г.), турнира по повод откриването на новия закрит басейн в кв. Меден рудник в Бургас (5-6 декември 2014 г.), както и шест турнира, които ще се проведат в рамките на месеците април – юни 2015 г. Клуб „Локомотив Никола Нанов“ е единственият в България, който през 2014 г. има състави във всички възрасти – деца, момчета, юноши младша възраст, юноши старша възраст и мъже, девойки и жени.
Инициативата ЖИВЕЙ АКТИВНО! се провежда всяка година и е част от цялостната програма за популяризиране на балансираното хранене и активния начин на живот на Нестле България, най-голямата хранителна компания в страната. През 2014 Нестле празнува 20 години в страната, през които се наложи като социално-отговорна компания, която подкрепя множество каузи, значими за българското общество. Всяка година ЖИВЕЙ АКТИВНО! придобива все повече се разраства и все повече хора, привлечени от идеята да спортуват, да се движат и да бъдат активни в името на здравословния начин на живот и балансираното хранене, участват в кампанията.
От първото издание на ЖИВЕЙ АКТИВНО!, което се проведе на 11 юни 2006 г., до днес повече от 200 000 души са взели участие в пешеходните походи и спортните активности, заедно с най-големите спортни звезди на България, сред които Нешка Робева, Йордан Йовчев, Евгени Иванов-Пушката, Йорданка Благоева, Тити Папазов, Сани Жекова, Тервел Пулев, Наско Сираков, Илияна Раева, Мария Гроздева, Тереза Маринова, Симона Пейчева, Армен Назарян, Екатерина Дафовска, Владо Николов, Сесил Каратанчева, Николай Желязков, Николай Гергов, Братан Ценов, Антонина Зетова, Нели Маринова, Страшимира Филипова и много други. Всяка година най-известните български лица се включват в пешеходния поход и показват на хората как да спортуват и усвояват професионални умения по футбол, волейбол, баскетбол и фитнес
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Bloomberg: Schneider Electric преговаря за придобиването на Shelly Group за 1,3 млрд. евро
Компании |Стоянов: Правителството търси самолети МиГ-29 само за резервни части
Политика |Праисторически отпечатъци в Кения разкриват нови тайни за изчезнал човешки родственик
Любопитно |Главният прокурор на Палермо: Сицилианската мафия проявява интерес към покупките на дронове
Свят |На кино в Китай: Секс, кръв и комунистически идеали
Свят |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
Компании | Advertorial |САЩ и Иран си размениха удари, петролът отново поскъпна
Свят |Времето: Слънчево и горещо
България |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Преживяване, което клиентите ще запомнят
Маркетинг |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииЕлементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
МаркетингФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.