Открити са отломки на изчезналия преди 2 години малайзийски самолет

ЕС

Двете отломки, открити в Мозамбик, вероятно принадлежат на изчезналия преди повече от 2 години над Инидийския океан самолет на Malaysia Airlines, полет MH370 от Куала Лумпур до Пекин, съобщи ABC, като цитира изявление на астралийското правителство.

Министърът на транспорта Дарън Честър, заяви, че малайзийската следствена група е приключила изследването на двете парчета. Фрагментите съответстват на самолет от същия тап като изчезналия.

Мястото, където са намерени на източното крайбрежие на Африка, отговаря на симулациите, направени от експертите.

В началото на март беше съобщено, че близо до крайбрежието на Мозабмик е открит отломък, който може да е от изчезналия „Боинг“. Още един детайл беше открит през юли миналата година на брега на остров Реюнион, на 700 км от Мадагаскар. През август межународната следствена група потвърди, че този детайл е от полет MH370.

Австралия координира издирването по море на MH370, който буквално изчезна на 8 март 2014 г. след излитането си от Куала Лумпур към Пекин с 239 души на борда.

Следите от самолета се търсят на площ от 120 000 кв. км.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия