Климатичните промени ще доведат до крайна бедност

Икономика

Климатичните промени могат да тласнат в крайна бедност над 100 милиона души, прогнозира Световната банка. Природните стихии ще доведат до големи щети в земеделието и разпространението на малария и други смъртоносни болести, цитира прогнозата Нова телевизия. 

Бедните страни в света са неподготвени да се справят с климатични шокове, като повишаване на морското равнище или тежки суши.

Въпреки усилията за намаляване на емисиите на въглероден диоксид и други парникови газове, няма вероятност климатичните промени скоро да спрат. 

Очаква се в дългосрочен план емисиите да нарастват. Китай, Индия и други развиващи се страни увеличават използването на изкопаеми горива. Според климатолозите именно това засилва процесите на глобално затопляне. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура