Светът на парите: 10 главни правила за управление на личните финанси

Светът на парите: 10 главни правила за управление на личните финанси

Те са най-добрата отправна точка за всеки, който няма никакъв финансов опит.

1. Харчете по-малко от сумата, която получавате. Доста проста идея - и правило номер едно.

2. Първо плащайте на себе си. Когато получавате пари, първо заделете за себе си, а след това вече дайте това, което дължите на някой друг. Това определя дали финансите ви вървят добре или не.

3. Всеки разход е инвестиция. Дори да сте отишли на атракцион в Дисниленд, това е инвестиция в личното ви щастие и в отношенията, които имате със спътниците си.  

4. Винаги разширявайте разбирането си за финансовите си решения. Никога няма да знаете всичко, което трябва да знаете. Няма значение къде сте учили - продължавайте да четете, продължавайте да се учите.

5. Не слушайте лъжeпророци. Трябва да учите колкото се може повече, но заглушавайте съветите на тези, които ви дават лош пример. Ако баща ви е на 65 години и все още не се е пенсионирал, трябва да помислите два пъти, преди да следвате указанията му. Слушайте тези, които действително са постигнали резултати.

6. Погрижете се за финансовата си сигурност и не разчитайте на работата си, за да я постигнете. Това е изключително важно, но почти никой не спазва това правило. Ако служител от отдел „Човешки ресурси“ на работното място ви даде съвет, не забравяйте, че той или тя нямат никаква квалификация по финансовите въпроси.

7. Намалете до минимум данъците. Харесва ли ви да финансирате войни? Аз също не обичам. Научете се да съхранявате и натрупвате парите си там, където няма данъци. Ако най-богатият 1% от хората може да го направи, можете и вие. Начините са на разположение.

8. Винаги търсете конкурент с по-ниска цена и никога не купувайте нищо на пълна цена. Дрехи, автосервиз, застраховка - ако плащате пълната цена, значи се възползват от вас.

9. Грижете се за себе си във физически и правен смисъл. Тютюнопушене, шофиране в нетерзво състояние и всякакви други подобни поведения поведения затварят вратата към възможности, които ще ви спасят от заробване до края на живота ви.

10. Следете почасовите си доходи. Не годишните си приходи. Човек, който изкарва например 50 000 долара годишно при 500 долара на час, има повече свободно време, отколкото човек, който изкарва 100 000 долара при 50 долара на час. Това е ключова концепция, която помага да се разбере кой е богат и кой не. Човек не живее богат живот, защото е натрупал богатство и материални блага. Богат живот водят тези, които имат свободата да прекарват времето си така, както искат.

Източник: Quora

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ