България ще получи отсрочка за ембаргото над руския петрол до юни или декември 2024 г.

Общество

По всяка вероятност страната ни ще получи отсрочка за ембаргото над руския петрол до юни или декември 2024 г. Това предава Bloomberg, позовавайки се на преработения проект за санкциите. 

Според запознати Европейската комисия е изпратила в събота на правителствата преработено предложение, което изключва от санкциите доставките на петрол по нефтопровода „Дружба”, който е основният източник на внос на суров петрол в Унгария.

Предложението ще даде повече време на страната, която се противопоставя на санкциите, да намери техническо решение, което да задоволи енергийните ѝ нужди. То ще отговори и на опасенията на други държави без излаз на море, включително Словакия и Чехия. 

След Унгария още европейските страни отстъпват на искането на руското ръководство за плащане в рубли за газа.

Отбелязва се още, че Европейският съюз вероятно е "близо до достигането на предела" на способността си да налага ограничителни мерки срещу Русия и че общността не е успяла да нанесе сериозен удар върху „доходната енергийна индустрия“.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Урок по предприемачество от реалния свят: Симона Косева вдъхнови ученици да приемат провала като път към успеха
Тръмп: Иран е разгромен, иска сделка, но тя не устроива Вашингтон
На днешната дата, 14 март. Световен ден на съня
Нов данъчен стимул: Бизнесът ще може да приспада 25% за изследователски разходи
„Парадоксът на успеха“, който кара дори победителите да се страхуват от провал
Традиция на MI6: Шефовете на френските и британските шпиони се срещат на мач по ръгби в Париж
Академия „Равен старт“ дава финансови съвети на ученици от квартал „Факултета“
На фокус следващата седмица: Централните банки излизат на преден план