Седем български компании влязоха в класацията FT1000

Икономика

Технологичната компания за софтуер иновации Accedia е най-бързо растящата българска фирма според класацията FT1000. За трета поредна година Financial Times подрежда в нея лидерите по иновации и ръст в Европа.

Accedia дебютира в класацията на 448 място, с отбелязан ръст от 388% между 2014-а и 2017-а година. Компанията предоставя ИТ консултантски услуги и разработка на софтуер с висока добавена стойност за големи компании в сектори като финанси и застраховане, производство и технологии. С офиси в София, Пало Алто и Бостън, екипът разработва решения за клиенти в Северна Америка, Западна Европа, Южна Африка и Близкия Изток.

Веднага след нея (449-то място) се нарежда друг технологичен лидер у нас - Bulpros Consulting, следван от компанията за търговско корабоплаване и спедиция Donau Star (476), консултантската фирма Next Consult (642), производителите на хранителни стоки и RooBar - Smart Organic (908), технологичната компания Scale Focus (937) и компанията за професионално студийно оборудване Dynaphos (954).

Класацията се изготвя съвместно със Statista и е списък на европейските лидери в различни индустрии, които са отбелязали най-голям годишен ръст на приходите между 2014-а и 2017-а.

Тази година на върха е британската компания за финансиране на автомобили Blue Motor Finance, следвана от Deliveroo – стартъп за доставки на храна. Друга топ услуга за доставки на приготвени менюта - HelloFresh - оглави FT1000 през 2017-а, а в настоящия списък е сред 91 компании с три поредни участия.

Естествено, ръстът сред технологичните компании в Европа е най-впечатляващ – полската компания за модернистични маркетинг решения, задвижвани от дълбоко учене и изкуствен интелект RTB House отбелязва ръст от 721% - нейният оборот се увеличава от 5 на 44 милиона евро за три години, а броят служители нараства тройно – от 92 на 271. В първите 10 компании в класацията 6 разработват технологични иновации и отбелязват ръстове от 4 000% до 15 000%.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Брад Пит предложи уроци по актьорско майсторство на футболисти за симулации на терена
Петролът поевтинява, тъй като по-слабите перспективи за търсене засенчват опасенията за доставките от Близкия изток
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Бургас ще е домакин на Евровизия 2027
Времето в четвъртък: Захлаждане, краткотрайни валежи и градушки
На днешната дата, 13 август. Рождениците днес
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Франция ще строи шест нови АЕЦ
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна