Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Безос продаде акции на Amazon за близо 2 млрд. долара
Собственикът на Amazon Джеф Безос е продал акции на компанията на стойност близо 2 млрд. долара в последните няколко дни, предаде Маркетоуч, като се позова на публикуваните вчера официални финансови документи.
В предварително уговорени продажби в петък и понеделник основателят и изпълнителен директор на Amazon е продал общо 905 456 акции, които са на стойност 1,84 млрд. доалра, сочат данните на Комисията за ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC).
Продажбите са били реализирани малко, след като Amazon обяви финансовия си отчет за последното тримесечие на 2019 г., който надмина значително очакванията на анализаторите. Компанията обяви нетна печалба за четвъртото тримесечие от 3,3 млрд. долара, или 6,47 долара за акция, докато анализаторите очакваха печалба от 4,04 долара за акция. Приходите на компанията също надскочиха предварителните прогнози – 87,4 млрд. долара срещу очаквани 86,01 млрд. долара.
Във вторник акциите на Amazon поскъпнаха с 2,27%, което върна за кратко онлайн търговеца в клуба на фирмите с пазарна капитализация от над 1 трлн. долара, където са още Apple, Microsoft и компанията майка на Google – Alphabet.
Компанията достигна равнището от 1 трлн. долара по време на петъчната борсова търговия и след това отново в понеделник, но не успя да се задържи на това ниво при затварянето на борсата. Тя надмина прага от 1 трлн. долара за първи път през юли 2018 г. и отново през септември същата година, но и тогава не успя да се задържи над границата до края на търговската сесията.
През август 2019 г. Джеф Безос продаде акции на стойност близо 3 млрд. долара, след като гигантът в онлайн търговията претърпя най-лошия си период на загуби за последните 13 години.
През 2018 г. Безос заяви, че е вложил около 1 млрд. долара от парите, спечелени при продажбата на акциите, в частното си космическо начинание - Blue Origin. Тт Блумбърг оценяват богаството на Джеф Безос на 127 млрд. долара.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Над 10 арестувани при акция на ГДБОП във Фонда за лечение на деца в чужбина
Общество | Advertorial |Пликове с пари открити в кабинета на шефа на Фонда за лечение на деца в чужбина
Общество | Advertorial |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.