Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Бизнесменът, увеличил най-много богатството си през тази година
Кой е бизнесменът, увеличил най-много богатството си през тази година? Може да звучи изненадващо, но отговорът не е Джеф Безос, Ричард Брансън или Илон Мъск. Въпреки многократното им присъствие в медиите през последните седмици, никой от тримата американски бизнесмени, ангажирани в обновената космическа надпревара, не попада в списъка на милиардерите, които са увеличили богатството си най-много досега тази година. Този списък, колкото и необичаен да изглежда, се води от европеец в края на юли и това е Бернар Арно. Френският бизнесмен несъмнено е човекът на момента. Подкрепен от страхотния пазарен момент, през който LVMH преминава на фондовия пазар, неговото състояние се е повишило най-много досега тази година, според Bloomberg, цитирана от eleconomista.es.
Френската луксозна фирма успя да се позиционира тази година като най-ценната компания в цяла Европа. Етап, който никоя друга компания, която няма швейцарски паспорт, не е постигнала през последните две десетилетия. Не напразно Nestlé, Roche или дори Novartis заемат тези позиции поне през последните три десетилетия.
Арно се превърна в третия най-богат човек на планетата след американските милиардери Джеф Безос и Илон Мъск и притежава приблизително богатство от над 170 млрд. долара. Далеч от създаването на тенденция сред милионерите, които увеличават най-много богатството си през 2021 г., Арно остава единственият магнат в списъка, чиято компания не е базирала бизнеса си върху технологичното развитие.
Зад него са добре познати лица от Силиконовата долина (регионът на Сан Франциско, където се намират най-големите световни технологични компании, бел. ред.) като Лари Пейдж или Сергей Брин, създатели на най-използваната търсачка на Запад (Google). И двамата са увеличили активите си с 35 млрд. долара, особено от увеличението на капитализацията, което Alphabet е извършило след обявяването на своя отчет за доходите.
Подобна е сумата, която Марк Зукърбърг (Facebook) е натрупал през 2021 г. Той заедно със Стив Балмър (Microsoft) затварят списъка с милионери, които са увеличили най-много богатствата си.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Зеленски: Отказът да се издига украинското знаме е „малка грешка“, която вреди на приятелството
Свят |Лидерът на талибаните забрани на държавните служители да използват смартфони
Свят |Партията над всичко: Избирателите в САЩ е малко вероятно да обърнат гръб на спорните кандидати
Политика |Въпреки протестите: Мексиканският президент гарантира сигурността на откриването на Световното по футбол
Свят |Осъвременяват пенсиите с 7,8% по швейцарско правило от 1 юли. Социалната пенсия става 183,81 евро
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.