Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Британските компании платиха рекордни бонуси на служителите си
Рекродните £44,3 млрд. е достигнал обемът на паричните бонуси, изплатени за изминалата финансова година от британските компании на служителите им, става ясно от официално обявени данни на Националното статистическо управление (ONS) на страната.
„Както и преди значителен дял от общата сума се пада на финансовия и застрахователния сектор, но в същото време чувствителен ръст на бонусите от 2008 насам се наблюдава и в други сектори, особено в сферата на високотехнологичните услуги”, коментира Ник Палмър от ONS.
Общият обем бонуси, изплатени от британските компании за изминалата финансова година е с 4,4% повече в сравнение с пердходната. От общо £44,3 млрд., £13,9 млрд са платени във финансовата и застрахователната сфера, което е с 2,2% повече от година по-рано.
Обемът на бонусите, платени в други сектори, се е увеличил с 5,4%, до £30,4 млрд.
Средно на човек, размерът на бонусите се е увеличил с 2,4%, до £1,6 хил., отбелязват още от ONS.
Предишният подобен рекорд е бил през годината, бележеща началото на глобалната финансова криза - 2008 г., когато общият обем на премиите е достигнал £42,5 млрд.
|
|
Времето: Облачно с валежи от дъжд на много места
България |Heineken се стреми да съхрани ирландската пъб култура с документален филм
Маркетинг |Прекомерната сговорчивост може да ви струва скъпо в кариерата
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 22 март. Световен ден на водата
На днешната дата |Прекомерната сговорчивост може да ви струва скъпо в кариерата
Техники за успех |Куба отказва да преговаря за президентския мандат на Диас-Канел със САЩ
Политика |Цитат на деня
Цитат на деня |Времето: Облачно с валежи от дъжд на много места
България |Взрив избухна в центъра на София срещу Руската църква
България | Advertorial |Heineken се стреми да съхрани ирландската пъб култура с документален филм
Маркетинг |На днешната дата, 22 март. Световен ден на водата
На днешната дата |Защо дизелът е по-скъп от бензина?
Автомобили |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.