Ford и General Electric започват масово производство на респиратори

Ford и General Electric започват масово производство на респиратори

Автомобилният производител Ford планира да произведе 50 хил. респираторни апарата в рамките на 100 дни във фабриката си в щата Мичиган, съвместно със здравното подразделение на General Electric, предаде „Ройтерс“.

Продукцията ще стартира в следващите няколко седмици, когато се очаква да настъпи пикът на заразата в САЩ. След изтичането на периода компаниите ще могат да доставят по още 30 хиляди обдишвателя на месец за лечение на пациенти, заразени с коронавирус.

Служителите, ангажирани в производството, ще спазват необходимата социална дистанция и ще бъдат проверявани за симптоми на COVID-19 ежедневно.

Миналия петък американският президент Доналд Тръмп подписа Закона за отбранителното производство, който изисква от автомобилните гиганти, включително и Ford, да започнат производството на респиратори за справянето с извънредната ситуация. Болниците в Ню Йорк, най-засегнатия щат, вече съобщават за дефицит на оборудване за обдишване.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 октомври
На днешната дата, 6 октомври. Имен ден празнуват Тома, Томислав и Томислава
Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Над 300 000 души са засегнати от кризата с боклука в столичните райони "Люлин" и "Красно село"
Зафиров: До вторник всички министерства са длъжни да докладват готовността си за реакция при бедствия и аварии
Министерството на туризма превръща България в домакин на световен винен туристически форум