Германската икономика засега устоява на опасенията за търговията

Икономика

Доверието на германския бизнес в развитието на икономиката се е понижило минимално през юли, указвайки че най-голямата европейска икономика остава незасегната от засилващия се глобален конфликт в търговията, информира Асошиейтед прес.

Индексът на бизнес доверието, изготвян от Института за икономическо развитие Ifo, се е понижил до 101,7 пункта спрямо 101,8 пункта през юни. Бизнес лидерите донякъде са по-доволни от ситуацията в момента, но по-слабо оптимистични в очакванията си за идните месеци.

Резултатите сочат, че опасенията за търговията са просто опасения, а не бреме за растежа, поне засега, коментира икономистът на банка ING Карстен Бжески.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
ЕЦБ увеличи основния лихвен процент за първи път от близо три години насам
На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната
Тръмп твърди, че сделката за прекратяване на войната с Иран е близо. Техеран казва, че „нищо“ не е финализирано
Гигантско дълбоководно гробище на китове е открито край бреговете на Австралия