Google инвестира 10 млрд. долара в Индия

Google инвестира 10 млрд. долара в Индия

Google ще инвестира 10 млрд. долара в Индия в следващите от 5 до 7 години, като част от плановете си да направи интернет „достъпен и полезен“ за милиарди хора по света. Това решение обяви главният изпълнителен директор Сундар Пичай по време на ежегодното събитие на компанията „Google за Индия“, цитиран от CNN.

Средствата ще достигнат до технологичния сектор чрез Фонда на Google за дигитализация на страната, посредством инвестиции в партньорства и подобрения в инфраструктурата. „Това е отражение на нашата увереност в бъдещето на Индия и дигиталната ѝ икономика... Все още има много какво да се направи“, заяви Пичай в свое изявление. Корпорацията очаква тясно струдничество с премиера Нарендра Моди и правителството.

Основен фокус на инвестицията ще бъде осигуряването на достъп до информация за всеки индиец на неговия собствен език чрез продукти и услуги, отговарящи на уникалните му потребности, като същевременно се подпомага дигиталната трансформация на бизнеса, използването на технологиите и изкуствения интелект в сферата на здравеопазването, образовението и селското стопанство.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Д-р Стояна Нацева: Българката, която превръща човешката трансформация в стратегически ресурс за лидерство и бизнес
Може ли Венецуела на отговори на евентуална американска атака?
Токсичните хора, които спъват развитието ви в работата
Откритие: Древни статуи пренаписват праисторията на човечеството
На днешната дата, 1 декември. Рождениците днес
Референдум: Швейцария отхвърли идеята жените да преминават военна служба
Норвегия и Украйна планират съвместно производство на дронове
Партньорите на OpenAI са натрупали дълг от близо 100 млрд. долара, за да финансират амбициите на стартъпа