Хийтроу не очаква пълно възстановяване на полетите преди 2026 г.

Хийтроу не очаква пълно възстановяване на полетите преди 2026 г.

Ръководството на едно от най-големите летища в Европа, британското Хийтроу, обяви, че не очаква възстановяване на самолетния трафик преди 2026 г., предаде Би Би Си.

Както е известно заради противоепидемичните мерки броят на полетите в глобален аспект се понижи с поне 70% през 2020 г. в сравнение с 2019 г.

Към момента трафикът на Хийтроу е на 45% от нивата, регистрирани през последната непандемична година 2019 г. Ниските резултати са въпреки разхлабването на мерките на редица места. По официални данни Хийтроу, което беше 15-тото най-натоварено летище в света, сега се класира на 22 позиция с едва 22 млн. пасажери годишно. Освен това то беше най-натовареното европейско летище, но сега номер 1 е парижкото „Шарл де Гол“ с 22,3 млн. посетителя.

На първите места са летищата Гунгжу в Китай с 44 млн. посетителя, Хартсфилд-Джаксън в Атланта, САЩ с 43 млн. души, Ченгду в Сичуан, Китай с 40,7 млн. посетителя, летището в Далас, САЩ с 39 млн. души и летището в Шенджен, Китай с 37,9 млн. души.  

В същото време Хийтроу поиска да увеличи таксите за обработването на един пасажер на 43 британски лири, но регулаторът постанови таксата да бъде между 24,50 до 34,40 за следващите 5 години.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
Опасно орбитално разминаване между Starlink и китайски сателити
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Как да говорите с авторитет?
Ердоган с предупреждение към Украйна и Русия: Не нападайте цивилни кораби!
Глобалните застрахователни загуби от природни бедствия ще достигнат 107 милиарда долара през 2025 г.