The Independent Advisory Network обмисля инвестиции в българските ИКТ и аутсорсинг сектори

The Independent Advisory Network обмисля инвестиции в българските ИКТ и аутсорсинг сектори

От началото на 2017 г. са започнали проекти на обща стойност над 3 млн. лв. в областта на информационните и комуникационни технологии (ИКТ) и аутсорсинг сектора, като благодарение на тях се разкриват над 400 нови работни места. Това е станало ясно по време на срещата на заместник-министъра на икономиката Александър Манолев с представители на The Independent Advisory Network - една от най-големите британски консултантски групи, съобщиха от Министерството на икономиката.

Нейни представители са в България за проучване на сектора на информационните и комуникационни технологии и аутсорсинга.

"ИКТ и аутсорсинга е сред най-бързо развиващите се сектори на българската икономика, който през последните години отбелязват устойчив ръст", е казал зам.-министър Манолев. По думите му от 2013 г. до сега са стартирали проекти по Закона за насърчаване на инвестициите в тази област на обща стойност близо 20 млн. лв, които разкриват 2700 работни места. Той е акцентирал, че се полагат последователни усилия за подкрепа на чуждестранните инвеститори като страната ни може да предложи макроикономическа и финансова стабилност, запазване на най-ниските в ЕС данъчни ставки, ниски нива на оперативните разходи и др. "Основен приоритет за правителството е намаляване на административната и финансова тежест за бизнеса, което в някои случаи също се явява преграда пред чуждите капитали", е подчертал Александър Манолев.

Представителите на британската консултантска група са отбелязали, че има конкретен интерес от техни клиенти да изнесат част от дейността си в региона. Целта на посещението е проучвателна, тъй като България има редица предимства - географско положение, достъп до единния европейски пазар, значителни традиции в сектора и др. Бизнесът оценява високо и квалификацията на заетите в сектора. Наличието на големи чуждестранни компании, които вече оперират в този сектор у нас, също е било отчетено като предимство. За представителите на The Independent Advisory Network е много важна и информацията, която ще получат от бизнеса, който работи на място, затова и на срещата са присъствали представители на компаниите "Булпрос", "Скейл фокус", "Куестърс България" и "EHS Consulting", посочват от Министерството на икономиката.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп: Зеленски пристига, за да подпише споразумение за украинските редки земни елементи
Губим второто плащане от 653 млн. евро по Плана за възстановяване
Депутатите напуснаха протестно пленарна зала заради "Възраждане"
ЕС държи "в ръкава" тайно оръжие за 200 млрд. евро, докато Тръмп доминира в преговорите за Украйна
Учени откриха на Марс следи от океани и широки пясъчни плажове
Бившият кандидатът за президент на Румъния Калин Джорджеску е задържан от полицията
Русия изключва „всякакви варианти“ за европейски мироопазващи сили в Украйна
Въпросът, който да зададете в края на интервю за работа