Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Корпорация иска да купи Time за 2 млрд. долара
Корпорация Meredith е направила предложение за придобиване на влиятелния американски издателски конгломерат Time, съобщи американският в. "Уолстрийт джърнъл".
По сведения на изданието корпорацията е готова да плати от 17 до 20 долара за акция, като по този начин общата сума на сделката достига 2 млрд. долара.
По-рано в. "Ню Йорк таймс" съобщи, че милиардерите Чарлз и Дейвид Кох са се съгласили да прехвърлят на Мeredith ценни книжа за над 500 млн. долара, за да участват в придобиването на медийния конгломерат, който издава списания като "Тайм", "Форчън", "Мъни", "Спортс илюстрейтид", "Фемили съркъл", "Бетър хоумс" и други, припомня ТАСС.
Зад плана за придобиване отчасти е обичайната логика на корпоративните сливания - общо издателските компании ще могат да обединят изданията си със сходни теми, за да увеличат тиражите си на фона на намалението на читателите и рекламите за печатните медии, отбелязва "Уолстрийт джърнъл".
Сделката обаче вероятно е свързана и със стремежа за по-добри позиции в дигиталната реклама. Надеждата е, че заедно двете издателски компании ще имат по-голяма читателска база, за да се конкурират за едната трета от разходите за реклама, която остава след Facebook и Google. Натискът върху сектора дава тласък за консолидация и в останалите части от пазара на списания, допълва изданието.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
На днешната дата, 30 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Нов революционен метод може да доведе до по-ранно откриване на болестта на Алцхаймер
Наука и Здраве |Слабото търсене понижава приходите и печалбата на най-голямата химическа компания в света
Компании |Скенери хвърлят светлина върху промените в мозъка, когато се унасяме от умора
Любопитно |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Времето: Жълт код за обилни валежи с гръмотевици в 6 области в страната
България |Осем съвета за оптимизиране на вашия професионален профил в Instagram
Маркетинг |Скенери хвърлят светлина върху промените в мозъка, когато се унасяме от умора
Любопитно |По-добри в имейл стратегията
Маркетинг |Европейските фондови борси регистрират предимно повишения*
Финанси |Катар дебне феновете на Световното с "шпионски" програми на смартфоните
Технологии |На днешната дата, 30 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Археологическа находка предоставя нови сведения за мобилността на неандерталците
Любопитно |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.