"Отвлякоха" камион с продукти на Apple за 5 млн. паунда

Отвлякоха камион с продукти на Apple за 5 млн. паунда

Британската полиция издирва крадци, ограбили камион с продукти на Apple на стойност над 5 млн. паунда – от часовници до популярния модел iPhone, предаде „Ройтерс“.

По време на грабежа в централната част на Великобритания не са използвани оръжия, но шофьорът и един охранител са били завързани, след като крадците набелязали камиона по път към магистрала М1 в Нортхемптъншир във вторник.

След това се насочват с камиона към близък индустриален имот, където скачват ремаркето с друго тежкотоварно превозно средство. Впоследствие крадците са пътували около 13 км до град Лутъруърт, където 48-те палети със стоки на Apple, включително часовници, смартфони iPhone 11s, слушалки Air Pod и таблети iPad, са прехвърлени на трети камион.

Полицията не разкрива точно колко престъпници са замесени, но заяви, че иска да говори с „всеки, на когото може да са предложени някакви продукти на Apple за продажба при необичайни обстоятелства“.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Уволнени са служителите от автомобилна администрация, взели подкуп от екипа на Роби Уилямс
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 29 септември до 5 октомври
Китай откри най-високия мост в света – 625 м над река Бейпан
Златото достигна нов рекорд поради по-слабия долар и риска от спиране на работата на правителството на САЩ
Песков: Идната седмица Путин ще направи "доста важно изявление"
Проевропейската партия на президента Мая Санду печели изборите в Молдова
Испания отменя учебни занятия заради бурята „Габриел“
Периодичното гладуване има 2 основни предимства за хората, страдащи от затлъстяване