PepsiCo продава свои брандове за 3.3 млрд. долара

PepsiCo продава свои брандове за 3.3 млрд. долара

PepsiCo ще продаде няколко свои бранда за сок на частната инвестиционна компания PAI Partners за 3.3 млрд. долара, предаде „Ройтерс“.

Сделката ще позволи на компанията да се концентрира върху разрастването на портфолиото си от по-здравословни храни, както и напитките с нула калории по думите на главния изпълнителен директор Рамон Лагуарта.

Компанията продава контролния си пакет от акции в Tropicana, Naked и други фирми в Северна Америка, като ще продължи да има ексклузивни дистрибуционни права в САЩ.

PepsiCo купи Tropicana през 1998 г. за приблизително 3.3 млрд. долара. Придобиването на Naked Juice близо десетилетие по-късно струваше 150 млн. долара.

През 2020 г. бизнесите със сок на фирмата са реализирали 3 млрд. долара нетни приходи с маржове на оперативната печалба под общите оперативни маржове на PepsiCo.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Операция "Паяжина": Как Украйна парализира стратегическата руска авиация?
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 2 до 8 юни
Националистът Карол Навроцки е победителят в президентските избори в Полша
Преки високоскоростни влакове ще свързват Мюнхен, Милано и Рим от 2026 г.
На днешната дата, 2 юни. Ден на Христо Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България
Фразите, по които може да познаете емоционално интелигентните лидери
Y-хромозомата – генетичният ключ към по-високия ръст при мъжете
Рафал Тшасковски с минимална преднина на балотажа в Полша