Поредна оставка на върха в Twitter

Поредна оставка на върха в Twitter

Техническият директор на Twitter Адам Месинджър подаде оставка – поредната в епидемията от оставки на върха в американската социална мрежа, преживяваща трудности.

"След 5 години реших да напусна и да си дам почивка“, написа Месинджър в социалната мрежа и благодари на създателя на компанията Джак Дорси, който му отговори със същото.

Новата оставка идва няколко седмици след напускането на оперативния директор и дясна ръка на Дорси – Адам Бейн.

Самият Дори се върна начело на компанията в края на 2015 г. след оставката на Дик Костоло, който управляваше мрежата от 2010 г.

Вълната от оставки се случва на фона на трудностите за Twitter да привлече инвеститорите, без да е успяла да генерира печалба нито веднъж от създаването си през 2006 г.

В опит да обърне тенденцията компанията обяви в края на октомври, че ще съкрати 350 служители, 9% от екипа си.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Гугъл“ и „Епъл“ предупреждават служители с работни визи да избягват пътувания в чужбина
Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ ще бъде спрян ден по-рано от планираното
През 2025 година изкуственият интелект ще изхвърли емисии въглероден диоксид колкото цял Ню Йорк
Главният изпълнителен директор на „Стелантис“ критикува ревизирания климатичен план на ЕС
Кметът на Берлин: Полицията в Берлин ще действа решително срещу нарушителите на реда по време на новогодишните празненства
Ето защо директната поща заслужава да е част от маркетинговата ви стратегия
САЩ задържаха още един петролен танкер край Венецуела
Ценовият индекс на храните в България продължава да расте, сочат данни на ДКСБТ