Приходите от доставки на пакети за пръв път задминаха тези от писма във Великобритания

Приходите от доставки на пакети за пръв път задминаха тези от писма във Великобритания

Приходите от доставки на пакети за първи път задминаха тези от доставката на писма, поради значителния ръст на онлайн покупките, предаде Би Би Си.

Приходите от доставянето на пакети вече представляват 60% от целия оборот на най-големия куриер във Великобритания Royal Mail. Компанията, която обработва повече от 1,2 млрд. пратки годишно отчете ръст на приходите от доставка на пакети с 10% за първата половина на финансовата година. Данните сочат, че приходите от доставката на писма са се понижили с 21%, докато средствата по доставка на колети са се увеличили с 33%.

В рамките на най-натоварения си ден компанията е обработила 2,5 млн. пакета.

Въпреки това компанията не успява да спре значителния спад  на печалбата си поради допълнителните разходи, които има при обработката на пакетите и необходимостта  от назначаване на още служители. Печалбата преди данъци се е понижила с 90% до 17 млн. паунда. Компанията е в процес на прилагане на програма за преструктуриране на работната си ръка, която обаче се случва със закъснение. Към момента само една трета от всички пакети се обработват автоматично чрез роботи, което значително увеличава разходите на компанията. Royal Mail планира да инвестира в още 4 сортировачни машини, но първата от тях ще започне да функционира едва след Коледа, а останалите три – през 2021 г.

Royal Mail беше приватизирана през 2013 г. през фондовата борса. В момента най-голям дял – около 13% -  от компанията държи чешкият енергиен магнат Даниел Кретински. Компанията е най-големият  доставчик във Великобритания, пред Hermes, Amazon, DHL и UPS.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 20 януари. Петльовден, имен ден празнуват Евтим, Евтимий
Румен Радев напуска президентството и влиза в политиката
Тръмп се зарече да изпълни „на 100%“ заплахата си да наложи мита на европейски страни заради Гренландия
Прочутият затвор на Оскар Уайлд в град Рединг ще бъде превърнат в творчески арт център
Времето: Жълт код за студ е обявен в 15 области
Проста и ефективна тактика срещу манипулатори
Космическият сектор очаква ръст на инвестициите след рекордната 2025 година
Le Figaro: Френската полиция конфискува активи за 4,5 милиона евро от крадци на кабели