SpaceX вече е еднорог за 46 млрд. долара

Икономика

Авио-космическата корпорация SpaceX събра 1.9 млрд. долара в ново финансиране според нормативна документация, цитирана от „Ройтерс“.

По данни на PitchBook това е най-големият единичен кръг от средства, който SpaceX е получила до днес, а след трансакцията тя ще се превърне в еднорог на стойност над 46 млрд. долара.

Основаната от Илон Мъск компания продължава да изпълнява проекта си Starlink, чиято цел е да изгради система от спътници в ниска орбита около Земята, създавайки мрежа за предлагане на широколентов интернет до края на 2020 година. 11-ата партида от тях бе изстреляна в миналия вторник с ракетата-носител за многократна употреба Falcon-9, а общият брой на изпратените в Космоса апарати в момента надвишава 600.

От SpaceX планират да извършат и втора пилотирана мисия до Международната космическа станция (МКС) в края на месец октомври след успеха на първата такава тази година – на 2 август астронавтите Боб Бенкен и Дъг Хърли се приводниха в Мексиканския залив с капсулата „Дракон“ на частната компания след около 3-месечен престой на МКС.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„София Прайд“ и „Шествие на семейството“ се организират днес в столицата
Anthropic спира най-новите си AI модели, след като САЩ блокират достъпа за чужденци
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Пробив в преговорите: САЩ и Иран се договориха за текста на сделка за мир
ЕК задейства процедурата за прекомерен дефицит срещу България
САЩ ликвидираха лидера на венецуелската банда „Трен де Арагуа“ при въздушен удар
Неизвестно за известните: Спасено недоносено бебе след години довежда до изобратяване на млечния шоколад
Черно море между войната, петрола и мълчанието: къде изчезна екологичният инстинкт на Европа?