Теленор България отчита ръст на приходите и през третото тримесечие

Теленор България отчита ръст на приходите и през третото тримесечие

Пореден ръст на приходите и EBITDA докладва Теленор България. Компанията  представи днес финансовите си резултати за третото тримесечие и първите девет месеца на 2016 г.

През третото тримесечие на 2016 г. броят на абонатите на Теленор България се е увеличил с 37 000, най-вече поради активния туристически сезон. Към края на периода, общият брой на абонатите намаля с 6% в сравнение със същия период на миналата година, става ясно от оповестения отчет.

Средните приходи на един абонат са нараснали с 13%, най-вече заради увеличеното потребление, благодарение на 4G и увеличените приходи от взаимна свързаност.

Общите приходи са нараснали с 4%  вследствие на по-високите постъпления от услуги и взаимна свързаност, които са компенсирали спада в продажбите на устройства.

Приходите от абонаменти и трафик са нараснали с 2%.

 EBITDA съответно е с ръст от 1% в резултат от усилията на компанията за оптимизация на разходите.

Капиталовите разходи през периода са били свързани най-вече с мрежата на Теленор и разширяването на 4G услугите на компанията. В края на периода, 4G мрежата на оператора покрива 76% от населението, пише още в отчета.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

The New York Times: Спецчасти на САЩ срещу гардове и агенти от Куба в опит да бъде отвлечен президентът Мадуро
Култовият екшън „Жега“ се завръща след 30 г. с вероятен състав Леонардо ди Каприо и Крисчън Бейл
Какво представлява Cloudflare и защо интернет се срина на 18 ноември?
Зеленски: Украйна ще се опита да поднови отново дипломатическия процес за прекратяване на войната с Русия
31 декември и 2 януари ще бъдат неработни дни
Axios: САЩ и Русия тайно работят по нов план с 28 точки за уреждане на войната в Украйна
Математиката на отлагането
Традиционният маркетинг се проваля. Ето как да спечелите вниманието на клиента