Volvo пуска електрически камиони в Европа догодина

Volvo пуска електрически камиони в Европа догодина

Подразделението за производство на камиони на шведската група Volvo ще лансира пълна гама електрически тежкотоварни камиони в Европа, започвайки през 2021 година, стана ясно от изявление, цитирано от „Ройтерс“.

В момента компанията тества моделите FH, FM и FMX, предназначени за регионален транспорт и градско строителство на Стария континент.

Камионите ще имат общо комбинирано тегло до 44 тона и в зависимост от конфигурацията на батерията пробегът им с едно зареждане ще може да достигне до 300 километра. Продажбите ще започнат догодина, а обемното производство – през 2022-ра.

„Това означава, че от 2021 г. нататък Volvo Trucks ще продава пълна гама акумулаторни електрически камиони в Европа за дистрибуция, отпадъци, регионален транспорт и градско строителство“, разясняват от компанията.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 18 октомври. Имен ден празнуват Златка, Златина, Златан, Лука
Откриха механизъм, който кара тялото да атакува раковите клетки
Чистка: Пекин лиши от звание и изключи от компартията девет влиятелни военни
Легендарната кинозвезда Бриджит Бардо се възстановява у дома след престой в болница
След нови разкрития за Епстийн: Британският принц Андрю обяви, че се отказва от титлите си
Нивата на въглероден двуокис в атмосферата достигат рекордно високи нива
Тръмп поиска от Върховния съд да разреши разполагането на националната гвардия в Чикаго
Неизвестно за известните: Датски обущар измисля перфектната комбинация на ботуши с минижуп