180 снимки до момента за конкурса на МРРБ „Моят град е моята крепост“
180 снимки са получени до момента в рамките на инициативата „Покажи как обновяваме родното ти място“, част от образователно-патриотичната кампания на Министерството на регионалното развитие и благоустройството „Моят град е моята крепост“. Конкурсът цели да стимулира гражданите да покажат и популяризират със снимки проектите, с които се обновяват големите общински центрове и обекти на културната, туристическата, образователната, социалната, здравната и пътна инфраструктура, как се развиват градовете с инвестициите по Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020 г., както и с предходните проекти, реализирани по ръководените от МРРБ европрограми.
Най-активни към днешна дата са жителите на София, Благоевград, Ловеч, Стара Загора, Враца, Добрич, Монтана, Петрич, Габрово и Мездра. Участниците в конкурса са изпратили най-много кадри на обновени паркови и централни зони, санирани блокове, детски площадки, учебни заведения и детски градини, обновените сгради на пожарните служби, социални жилища. Има и фотографии на исторически местности и реставрирани крепости.
Само 10 дни остават до изтичане на крайния срок – 30 септември, в който все още може да се изпращат снимки за включване в надпреварата. Те се приемат на имейл: press@mrrb.government.bg, придружени с име на автора, телефон за връзка и кратка информация с какво го впечатлява този проект и с какво допринася за града.
Най-добрите кадри и посланията към тях ще бъдат включени в календар за 2020 г., предвидени са и атрактивни награди.
Така всеки има възможност да подкрепи родния си град, като покаже обновени паркове и площади, междублокови пространства, детски градини, училища, жилищни и обществени сгради, спортни площадки и центрове, рехабилитирани пътища, културни и туристически обекти, реновирани здравни заведения, обществен транспорт и внедрени интелигентни решения за управление на населените места.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Земетресение с магнитуд 7,1 разтърси Южна Япония, издадоха предупреждение за цунами
Свят |Нобелов лауреат предизвика Илон Мъск да дари цялото си богаство до 2036 г.
Финанси |12 стратегически бомбардировача на военновъздушни сили на САЩ са в готовност в база във Великобритания
Свят |Гърция въведе 350 евро глоба за спряна кола с работещ двигател
Свят |Главният изпълнителен директор на Anthropic: Не забранявайте евтиния AI, но ограничете достъпа на Китай
Технологии |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Мениджмънт |Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Бизнес |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Времето: След обяд над източните и планинските райони ще се заоблачи, а на места и ще превали
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
ADVERTORIAL
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Коментари
Няма въведени кометари.