"Джи Пи Груп": Сатанизират ни, винаги сме спазвали законите
Изпълнителният директор на компанията "Джи Пи Груп" Владимир Житенски коментира в изказване пред NOVA обществените поръчки и прокурорските проверки на бизнеса.
Решението на компанията да се оттегли от участието в обществени поръчки в България е заради клеветническата кампания срещу нея, каза той. Житенски отрича да има политически чадър над "Джи Пу Груп" и обяви, че фирмата ще чисти името си в съда.
"Сатанизират ни по този начин и разговорът ще продължи в съда. Винаги сме спазвали законите в тази страна, определени групи от хора, които имат определени интереси, ни сатанизират и ни вкарват в режим на карантина, изолират ни", каза Владимир Житенски.
Той обясни, че компанията сама е решила да се оттегли от спечеления търг за изграждането на тунел "Железница", който е част от трасето на магистрала "Струма". България получи европейско финансиране за магистралата и ако не изпълни последната отсечка от трасето в срок, може да изгуби всички средства, получени за магистралата през последните години.
„Ние сами се отдръпнахме от проекта за строителство на тунел „Железница”, който е част от един голям проект за няколко милиарда. Ако ние не се отдръпнем и започнем да проявяваме некоректност към страната си, ще загубим всичките тези средства”, заяви Житенски.
За проверката на строителната компания "Джи Пи Груп" главният прокурор Сотир Цацаров обясни днес в интервю пред NOVA, че е образувано досъдебно производство за пране на пари, в рамките на което е наложен запор на превод за 14 млн. евро от физическо лице.
Парите са усвоявани от свързани лица и свързани фирми, каза още главният прокурор. Едновременно с това на ДАНС са възложени други действия, които са свързани с установяването на всички механизми на финансирането на съответните европейски проекти, както и това, че всъщност парите са усвоявани от свързани лица и свързани фирми.
Пред NOVA от фирмата обявиха, че не са запорирани техни средства, а на свързани с компанията компании.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Технологии | Advertorial |Двама нови народни представители от "Прогресивна България" положиха клетва
Политика |Контролът върху износа на чипове не е основна тема в преговорите с Китай, твърди търговският представител на САЩ
Технологии |Цените на петрола се повишиха, след като Тръмп заяви, че губи търпение към Иран
Енергетика |„Мениджър на годината 2026“ удължава срока за кандидатстване до 29 май
Мениджър на годината 2026 |На днешната дата, 15 май. Международен ден на семейството
На днешната дата |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Новият златен стандарт за доверие в марките
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Цените на петрола се повишиха, след като Тръмп заяви, че губи търпение към Иран
Енергетика |Служебните бележки за явяване на матура могат да бъдат и на електронен формат
България |Зеленски призова за "по-болезнени" санкции срещу Русия
Свят |Времето: Още следобедни валежи
България |ADVERTORIAL
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Коментари
Няма въведени кометари.