Д-р Брънзалов: В началото на март ще започне ваксинацията от личните лекари
Пациентите без здравни права ще могат да се ваксинират, просто трябва да се обърнат към РЗИ. Това заяви пред БНТ д-р Николай Брънзалов, представител на БЛС и член на ваксионационния щаб.
„Личните лекари процедират със здравно осигурените лица, защото такъв е реда. Ние имаме договори с Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) и за да отчетем съответната ваксина, че е направена, хората трябва да минат през нашите кабинети и да има такъв регистър“, уточни той.
Д-р Брънзалов обясни, че кратката характеристика на всяка една от ваксините е публично достъпна и че личните лекари основно са запознати с нея. По думите му обаче тя не съдържа отговори на някои въпроси. „За да бъдат по-спокойни моите колеги просто трябва да им бъде отговорено от съответните научните среди как да процедират при различни видове заболявания, за които пациентите задават въпроси. Именно личния лекар носи отговорност за поставянето на ваксината“, добави той.
По думите му ваксинацията от личните лекари би трябвало да започне от началото на март, тъй като тогава ще има доставки на съответните количества ваксини.
„Това е най-важният етап от целия процес, защото до момента бяха ваксинирани само целеви групи, които не са толкова големи като брой.“, добави д-р Брънзалов
„Призовавам пациентите за точност и акуратност, защото 100% ще бъдат давани часове, за да не стига до струпване на хора пред кабинетите в ДКЦ-тата. Много ще зависи от пациентите, аз се радвам, че пациентски организации са готови да помагат чисто логистично.“, каза още той.
Той заяви, че личните лекари не могат да отказват ваксинация на свои пациенти.
Около 77 000 души са ваксинирани у нас, до момента страничните явления са много малко, категоричен е д-р Брънзалов.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Ford ускорява глобалната си кампания на фона на завръщането си във Формула 1
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 23 март. Имен ден празнува Лидия
На днешната дата |Броят на физическите магазини в Германия се очаква да падне под 300 000: онлайн търговията променя пазара
Бизнес |Хиляди луксозни автомобили са блокирани на кенийския остров Ламу заради войната в Близкия изток
Автомобили |Ford ускорява глобалната си кампания на фона на завръщането си във Формула 1
Маркетинг |На днешната дата, 23 март. Имен ден празнува Лидия
На днешната дата |Папа Лъв: Войната в Близкия изток е „скандал за човечеството“
Свят |Хиляди луксозни автомобили са блокирани на кенийския остров Ламу заради войната в Близкия изток
Автомобили |Броят на физическите магазини в Германия се очаква да падне под 300 000: онлайн търговията променя пазара
Бизнес |Иран: Ормузкият проток остава отворен за всички, освен за враговете на Иран
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Колко често трябва да се къпем?
Наука и Здраве |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.