Директорът на НСО подаде оставка

Общество

Директорът на Националната служба "Охрана" генерал Ангел Антонов е подал оставка, която вече е гласувана от Министерски съвет. На заседанието днес министрите са дали съгласието си генерал-лейтенант Ангел Антонов да бъде освободен от длъжността началник на Националната служба за охрана, съобщи пресслужбата на кабинета.

Ген. Антонов е депозирал пред президента писмо, с което желае да бъде освободен от поста. От прессекретариата на президента потвърдиха за оставката на ген. Антонов, но не уточниха какви са мотивите за решението му.

Самият Антонов също потвърди пред Нова телевизия за оставката си, но не назова мотиви.

В същото време БНР съобщава на база източници в Министерски съвет, че се очаква Антонов да бъде назначен за генерален консул в Санкт Петербург.

Ангел Антонов стана шеф на НСО през май 2014 година на мястото на Тодор Коджейков, който напусна заради лични мотиви. Почти цялата му кариера е в системата на МВР, като в периода от 2010 до 2011 г. е началник на Главна дирекция "Криминална полиция" , а след това оглавява и Главна дирекция "Национална полиция" от 2011 до 2013. 

Преди повече от седмица се появиха информации, че директорът на НСО ще бъде сменен, че е подал оставка, но тогава Антонов отрече информациитет. Стана ясно обаче, че Военно-окръжната прокуратура проверява няколко сигнала срещу него, подадени от служители на НСО.

Те са съобщили за злоупотреби с управлението на служебния автопарк и ловното стопанство “Кричим”. Антонов е разпитван 2 пъти вече в хода на проверката, показания са дали и 25 негови подчинени. Военните прокурори проучват и някои договори за обществени поръчки, сключени от НСО. 

 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта