Готвят план за евакуация на блокирани в Афганистан българи

Готвят план за евакуация на блокирани в Афганистан българи

Готвят план за евакуация на блокирани в Афганистан българи

Подготвя се план за евакуацията на български граждани, блокирани в Афганистан, съобщи служебният министър Стефан Янев пред журналисти по време на посещение край граничното село Габрово, където се срещна с пожарникари и горски служители. "В Афганистан има 11 българи, които са във връзка с нашето Външно министерство, но и още няколко души и вече подготвяме план за евакуацията им", заяви той.

Служебният премиер уточни, че не е ясно кога точно ще  евакуирането на нашите сънародници, но то ще се извърши съгласувано заедно с други граждани на държави в Европейския съюз. 

Държави масово изтеглят делегации и цивилни от Афганистан през последните два дена, след като талибаните завзеха столицата Кабул и планират обявяването на „Ислямско емирство Афганистан“. На международното летище „Хамид Карзай“ настана хаос, след като стотици чужденци и местни се стекоха натам в опит да напуснат страната.

До момента евакуация са предприели поне 10 страни – Австралия, Великобритания, Германия, Китай, Нова Зеландия, Финландия, Франция, Саудитска Арабия, САЩ и Швеция.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Новият главен секретар на МВР: Ще предложим праг до 0,5 промила зад волана
McDonald's  вдига таксите за нови франчайз ресторанти в САЩ за първи път от близо 30 г.
Ивайло Вълчев e кандидатът за кмет на София от "Има такъв народ"
bTV със светкавична позиция след номинацията на Хемикян, въвежда още мерки за безпристрастно отразяване на изборите
Почина босът на мафиотския клан Коза Ностра Матео Денаро
Lego се отказва от производството на тухлички от рециклирана пластмаса
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 25 септември до 1 октомври
Канада се извини, след като в парламента бе почетен ветеран, воювал на страната на нацистите